NAUDOJIMOSI AUTOMOBILIŲ PARKAVIMO AIKŠTELE TAISYKLĖS

 

1. Prieš naudojimąsi privačia automobilių parkavimo aikštele privalote perskaityti šias naudojimosi automobilių parkavimo aikštele taisykles (toliau – Taisyklės) ir jų laikytis.

 

2. Šios Taisyklės yra pateikiamos Jums susipažinti prieš įvažiavimą į skiriamaisiais kelio ženklais pažymėtą privačią automobilių parkavimo aikštelę ir laikomos viešąja oferta konkliudentiniais veiksmais sudaryti atlygintinų paslaugų sutartį (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.71 str. 2 d.). Pastatydami automobilius šioje parkavimo aikštelėje išreiškiate valią sudaryti sutartį su automobilių parkavimo paslaugas šioje aikštelėje teikiančia UAB „STOVA“ (įmonės kodas 302299725, buveinės adresas Ozo g. 10A, 08200 Vilnius, el. p. info@unipark.lt, tel. nr. +370 700 77877) – t. y. sutinkate sumokėti šių Taisyklių 3 punkte numatyto dydžio mokestį už visą automobilio stovėjimo šioje privačioje parkavimo aikštelėje laiką, laikytis Taisyklėse aprašytos atsiskaitymo už paslaugas ir automobilių parkavimo tvarkos bei, esant Taisyklėse aprašytiems pagrindams, sumokėti Taisyklių 6 punkte numatyto dydžio papildomus mokesčius - baudas, kurias UAB „STOVA“ turi teisę skirti Taisykles pažeidusiems asmenims.

 

3. Automobilio stovėjimo šioje parkavimo aikštelėje mokestis – 0,30 EUR (trisdešimt Euro centų) /1 val. Aikštele galima naudotis visą parą.

 

4. Naudojimasis šia automobilių parkavimo aikštele ir atsiskaitymas už automobilių parkavimo joje paslaugas yra galimas asmenims, mokantiems už stovėjimą aikštelėje esančiame uniPark mokėjimo automate (toliau – Parkomatas) arba naudojantiems uniPark mobilią aplikaciją (toliau – Mobili aplikacija).

 

4.1 Atsiskaitymas Parkomate: apmokėjimas turi būti atliekamas nedelsiant tik pastačius transporto priemonę, atsižvelgiant į numatomą jos stovėjimo trukmę aikštelėje. Atsiskaityti galima 10 ct, 20 ct, 50 ct, 1 Eur ir 2 Eur nominalo monetomis arba banko kortele. Parkomatas grąžos neduoda. Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui, kai už stovėjimą mokama į Parkomatą, nedelsiant privaloma papildomai sumokėti už pratęsiamą stovėjimą arba išvykti iš parkavimo aikštelės.

4.2 Atsiskaitymas Mobilia aplikacija: mokėjimas turi būti atliekamas neatsitraukus nuo automobilio. Užsakymas laikomas įregistruotu vairuotojui aktyvavus užsakymo paslaugą. Paslaugos nutraukimas turi būti aktyvuotas vairuotojui įlipus į automobilį prieš išvažiuojant.

 

Mobilią aplikaciją į savo mobilųjį telefoną galite atsisiųsti:

Atsisiuntę Mobilią aplikaciją įveskite savo automobilio valstybinį numerį, pasirinkite Jums tinkamiausią mokėjimo būdą ir stovėjimo zoną „VCUP atvira aikštelė“.

 

5. UAB „STOVA“ vykdo nuolatinę Taisyklių laikymosi kontrolę – tikrina parkavimo aikštelėje realiu laiku pastatytų automobilių registracijas Parkomate ir Mobilioje aplikacijoje. UAB „STOVA“ įgalioti asmenys fiksuoja Taisyklių nesilaikančio automobilio savininko (valdytojo) padarytą pažeidimą fotonuotraukose ir surašo pažeidimo fiksavimo aktą, kuriame pateikia dėl pažeidimo padarymo mokėtinų mokesčių – baudos sumokėjimo rekvizitus (toliau – Aktas). Aktas paliekamas automobilio savininkui (valdytojui) matomoje automobilio išorės vietoje.

 

6. Nesumokėjus paslaugos mokesčio iš karto arba pavėlavus prasitęsti mokamą transporto priemonės stovėjimo laiką, transporto priemonės savininkas (valdytojas)  yra laikomas pažeidusiu šias Taisykles ir įsipareigoja sumokėti UAB-vei „STOVA“ 8 (aštuonių) EUR dydžio baudą ne vėliau kaip per 24 val. nuo Akto surašymo dienos pabaigos naudojantis elektronine bankininkyste arba bet kuriame banko skyriuje į Akte nurodytą banko sąskaitą.

 

7. Už Akte numatytų mokesčių - baudos sumokėjimą yra atsakingas automobilio savininkas, išskyrus atvejus, kai jis įrodo, kad automobilį šioje parkavimo aikštelėje pastatė kitas asmuo.

 

8. Jei šie mokesčiai nebus sumokėti laiku, jų išieškojimas bus tęsiamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Mokesčio išieškojimas automobilio savininkui (valdytojui) bus apmokestintas 15 (penkiolika) EUR dydžio suma, jeigu išieškojimo metu bus patirtos papildomos išlaidos, mokestis gali būti didinamas.

 

9. Aikštelė nėra saugoma, aikštelės Administracija neįsipareigoja saugoti asmenų transporto priemonių bei jose esančių daiktų, o taip pat neužtikrina jokių specialių (techninių, fizinių ir kt.) jų stebėjimo priemonių. Aikštelės administratorius nėra materialiai atsakingas už Aikštelėje stovinčių transporto priemonių saugumą ar žalą, atsiradusią dėl nenugalimos jėgos, gamtos stichijų ar nelaimingo atsitikimo, taip pat už žalą, atsiradusią dėl kliento veiksmų.

 

10. Klientas atsako už aikštelės ir kito materialaus turto sugadinimą ir privalo pilnai atlyginti žalą.

 

11. Aikštelėje leidžiama statyti tik registruotas ir techniškai tvarkingas (neleidžiančias tepalų, negadinančios aikštelės dangos ir pan.) transporto priemones.

 

12. Transporto priemonės statymas neįgaliesiems asmenims skiriamaisiais kelio ženklais išskirtose vietose yra nemokamas. Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę palikti automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data. Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė nesuteikia teisės statyti automobilį rezervuotose automobilių stovėjimo vietose. Nepalikus neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelės matomoje vietoje, nemokamas automobilio stovėjimas negalioja.

 

13. Apmokėjus mokestį už ne savo automobilio stovėjimą, pinigai nėra grąžinami.

 

14.  Įrangos gedimas neatleidžia nuo atsakomybės sumokėti automobilių stovėjimo aikštelės mokesčio.

 

15. Įrangos gedimo atveju, prašome nedelsiant informuoti tel. nr. +370 700 77877.

 
x
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį www.unipark.lt svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau arba paspaudę mygtuką „Sutinku“ patvirtinsite savo sutikimą. Jį bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.