PSD2 – kas tai?

Nauja Europos Sąjungos mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2) nuo 2021 m. sausio 1 d. keičia elektroninių mokėjimų patvirtinimo tvarką. Direktyvoje reikalaujama patikimo klientų tapatybės patvirtinimo atliekant mokėjimus internetu ar mobiliuoju įrenginiu. Tapatybės patvirtinimas turi būti atliktas naudojant interneto banko prisijungimus. Sugriežtintos direktyvos tikslas yra užtikrinti klientų duomenų ir mokėjimų saugumą.

Kas yra PSD2?
PSD2 yra Europos Sąjungos mokėjimo paslaugų direktyva, kuria siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimui apmokant už prekes ir paslaugas internetu ar mobiliaisiais įrenginiais. Pagal direktyvą yra privaloma patikima klientų tapatybės nustatymo tvarka atliekant banko kortelių mokėjimus internetu ir mobiliaisiais įrenginiais Europos Sąjungoje.

Kas yra patikimas klientų tapatybės nustatymas?
Patikimo kliento tapatybės nustatymo tikslas yra užtikrinti, kad mokantis klientas yra tikrasis mokėjimo priemonės turėtojas. Lietuvoje patikimas bankų kortelių turėtojų tapatybės nustatymas atliekamas naudojant bankų prisijungimus, tvirtinat mokėjimo operacijas, kurios apima interneto banko pavedimus, kortelių nuskaitymo operacijas, nuotolinius mokėjimus ir mokėjimus internetinėse parduotuvėse, tame parpe atsiskaitymus mobiliaisiais įrenginiais.

Kokiu būdu tai paliečia uniPark?
Jau nuo dabar programėlėje už parkavimo paslaugą galite atsiskaityti nauju mokėjimo būdu – banko sąskaita.

Norint pridėti savo banko sąskaitą, programėlėje sekite šiuos žingsinius – Meniu -> Mokėjimo budo pasirinkimas -> Banko sąskaita. Patvirtinimui, jums reikės prisijungti prie savo elektroninės bankininkystės.

Esu sudaręs sutartį su uniPark. Ar pasikeis mano mokėjimai?
PSD2 nesukels pokyčių jei turitę sutartį su uniPark.

Ar PSD2 turi įtakos kitiems veiksmams uniPark programėlėje?
Naujoji Mokėjimo paslaugų direktyva paveiks tik mokėjimus per banko sąskaitą. Registracija ir visi kiti žingsniai atliekami programėlėje išlieka nepakitę.

Kur galėčiau daugiau sužinoti apie naują ES mokėjimo paslaugų direktyvą?
Daugiau informacijos apie PSD2 direktyvą bei jos poveikį mokėjimams internetu ir mobiliais įrenginiais jums suteiks jūsų bankas.

Jei turite klausimų apie tai kaip veikia patvirtinimo procesas, Jūsų bankas savo svetainėje turi pateikęs išsamią informaciją ir taip pat jų klientų aptarnavimo skyrius galės atsakyti į daugelį kilusių klausimų.